Programtablå
Måndagen den 18 mars 2024
09:00 – 12:00 Blandade Pärlor med Rolf Larsson
13:00 – 17:00 Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger
17:00 – 18:00 DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)
18:00 – 21:00 Musikutforskaren med Connie Dahl Möller
21:00 – 22:00 Lennarts Låda med Lennart Lundblad
Tisdagen den 19 mars 2024
11:00 – 15:00 Skivat och klart med Kjell Karlsson
15:00 – 19:00 CD med egna öron med Pyret Ericson
19:00 – 22:00 The 70s med Magnus Haage (Repris)
Onsdagen den 20 mars 2024
10:00 – 10:46 78 på 60 med Gunnar Nilsson
11:15 – 15:00 Fyndlådan med Leif Bjärnling
15:00 – 19:00 Vinylblandat med Janne Widén
19:00 – 22:00 Stjärnklart med Roffe Staar
Torsdagen den 21 mars 2024
10:00 – 11:00 Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)
11:00 – 15:00 Barockt med Jüri Jürgenthal
15:00 – 19:00 Ytterligheter med Lasse Grahm & Leif Helenius. Gäst: Bernt Johansson 16:00-17:00.
19:00 – 21:00 Kentas Kårner med Kenta Hedlööf
Fredagen den 22 mars 2024
00:00 – 02:00 Kentas Kårner med Kenta Hedlööf (Repris)
09:00 – 12:00 Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros (Repris)
12:00 – 12:46 Plats på Scen! med Bo Magnusson
19:00 – 22:00 Stjärnklart med Roffe Staar (Repris)
Lördagen den 23 mars 2024
09:00 – 11:00 Morgonluft från Mälarökyrkan
11:00 – 12:00 DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson
13:00 – 15:15 Mälaröjazz med Rune Sjögren & Tommy Ollmark
16:00 – 17:00 Danzbandzdax med Anni Stavling
19:00 – 20:30 Creedence Clearwater Revival med Anders Jarkell & Danne Persson
Söndagen den 24 mars 2024
10:00 – 10:46 78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)
12:00 – 12:46 Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)
14:00 – 15:00 Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)
15:00 – 16:00 Dansbandstimmen med Kjell Eriksson
17:00 – 18:00 Lennarts Låda med Lennart Lundblad
18:00 – 20:15 Mälaröjazz med Rune Sjögren & Tommy Ollmark (Repris)
Måndagen den 25 mars 2024
09:00 – 12:00 Blandade Pärlor med Rolf Larsson
13:00 – 17:00 Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger
18:00 – 21:00 Musikutforskaren med Connie Dahl Möller
21:00 – 22:00 Lennarts Låda med Lennart Lundblad
Tisdagen den 26 mars 2024
11:00 – 15:00 Skivat och klart med Kjell Karlsson
15:00 – 19:00 CD med egna öron med Pyret Ericson
19:00 – 22:00 The 70s med Magnus Haage
Onsdagen den 27 mars 2024
10:00 – 10:46 78 på 60 med Gunnar Nilsson
11:15 – 15:00 Fyndlådan med Leif Bjärnling (Repris)
15:00 – 17:30 Annis musikcafé med Anni Stavling
19:00 – 22:00 Sweet Smooth & Funky med Alf Kylfält
Torsdagen den 28 mars 2024
10:00 – 11:00 Dags för dragspel med Kjell Nilsson
11:00 – 15:00 Barockt med Jüri Jürgenthal
19:00 – 22:00 Indiegolvet med Robin Wiksander
Fredagen den 29 mars 2024
09:00 – 12:00 Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros
12:00 – 12:46 Plats på Scen! med Bo Magnusson
Lördagen den 30 mars 2024
09:00 – 11:00 Morgonluft från Mälarökyrkan
11:00 – 12:00 DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson
13:00 – 15:15 Mälaröjazz med Rune Sjögren & Tommy Ollmark
16:00 – 17:00 Danzbandzdax med Anni Stavling (Repris)
Söndagen den 31 mars 2024
10:00 – 10:46 78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)
12:00 – 12:46 Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)
14:00 – 15:00 Dags för dragspel med Kjell Nilsson (Repris)
15:00 – 16:00 Dansbandstimmen med Kjell Eriksson (Repris)
17:00 – 18:00 Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)
18:00 – 22:00 Storband och mycket annat med Tommy Ollmark
21:00 – 24:00 Sweet Smooth & Funky med Alf Kylfält (Repris)