Programtablå

Måndagen den 20 maj 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 21 maj 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage

 

Onsdagen den 22 maj 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling (Repris)

15:00 – 19:00 Vinylblandat med Janne Widén

19:00 – 22:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält

22:00 – 22:45   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 23 maj 2024

10:00 – 11:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

15:00 – 19:00   Ytterligheter med Lars Grahm

19:00 – 22:00   Indiegolvet med Robin Wiksander

 

Fredagen den 24 maj 2024

07:00 – 07:45   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

09:00 – 12:00   Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson

 

Lördagen den 25 maj 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

13:00 – 15:15   Mälaröjazz med Tommy Ollmark & Rune Sjögren

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling (Repris)

19:00 – 22:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält (Repris)

 

Söndagen den 26 maj 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (Repris)

15:00 – 16:00   Dansbandstimmen med Kjell Eriksson (Repris)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)

18:00 – 22:00   Storband och mycket annat med Tommy Ollmark

 

Måndagen den 27 maj 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 28 maj 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage (Repris)

 

Onsdagen den 29 maj 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling

15:00 – 19:00   Vinylblandat med Janne Widén

19:00 – 22:00   Stjärnklart med Roffe Staar

22:00 – 23:00   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 30 maj 2024

09:00 – 10:00   Tusen år till med Ewa Linnros & Magnus Ehntorp

10:00 – 11:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 – 21:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

 

Fredagen den 31 maj 2024

00:00 – 02:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf (Repris)

07:00 – 08:00   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

09:00 – 12:00   Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson

13:00 – 15:00   Låtar på Svenska med Leif Helenius

19:00 – 22:00   Stjärnklart med Roffe Staar (Repris)

 

Lördagen den 1 juni 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

13:00 – 15:15   Mälaröjazz med Tommy Ollmark  & Janne Stolpe

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling

17:30 – 22:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

 

Söndagen den 2 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)

18:00 – 20:15  Mälaröjazz med Tommy Ollmark  & Janne Stolpe (Repris)

 

Måndagen den 3 juni 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 15:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

15:00 – 17:00   Kryckans Country med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 4 juni 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage

 

Onsdagen den 5 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling (Repris)

15:00 – 19:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

19:00 – 22:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält

22:00 – 23:00   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 6 juni 2024

10:00 – 11:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 – 22:00   Indiegolvet med Robin Wiksander

 

Fredagen den 7 juni 2024

07:00 – 08:00   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

09:00 – 12:00   Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson

19:00 – 23:00   Fredagskväll med Björn Höglund

 

Lördagen den 8 juni 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

13:00 – 15:15   Mälaröjazz med Rune Sjögren & Tommy Ollmark

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling (Repris)

 

Söndagen den 9 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (Repris)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)

18:00 – 20:15   Mälaröjazz med Rune Sjögren & Tommy Ollmark (Repris)

21:00 – 24:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält (Repris)

 

Måndagen den 10 juni 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 11 juni 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage (Repris)

 

Onsdagen den 12 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling

15:00 – 19:00   Efter Tre med Ulf Nystedt

19:00 – 22:00   Stjärnklart med Roffe Staar

22:00 – 23:00   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 13 juni 2024

09:00 – 10:00   Tusen år till med Ewa Linnros & Magnus Ehntorp

10:00 – 11:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 – 21:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

 

Fredagen den 14 juni 2024

00:00 – 02:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf (Repris)

07:00 – 08:00   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

09:00 – 12:00   Back to the Sixties med Janne Widén & Lasse Lindros (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson

13:00 – 15:00   Låtar på Svenska med Leif Helenius

19:00 – 22:00   Stjärnklart med Roffe Staar (Repris)

 

Lördagen den 15 juni 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

13:00 – 15:15   Mälaröjazz med Tommy Ollmark & Rune Sjögren

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling

 

Söndagen den 16 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

18:00 – 20:15  Mälaröjazz med Tommy Ollmark & Rune Sjögren (Repris)

 

Måndagen den 17 juni 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 18 juni 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage

 

Onsdagen den 19 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling (Repris)

15:00 – 19:00   Annis musikcafé med Anni Stavling

19:00 – 22:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält

22:00 – 23:00   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 20 juni 2024

10:00 – 11:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 – 22:00   Indiegolvet med Robin Wiksander

 

Fredagen den 21 juni 2024

07:00 – 08:00   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

19:00 – 23:00   Fredagskväll med Björn Höglund

 

Lördagen den 22 juni 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling (Repris)

19:00 – 22:00   Sweet Smooth & Funky  med Alf Kylfält (Repris)

 

Söndagen den 23 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för dragspel med Kjell Nilsson (Repris)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)

18:00 – 22:00   Storband och mycket annat med Tommy Ollmark

 

Måndagen den 24 juni 2024

09:00 – 12:00   Blandade Pärlor med Rolf Larsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström (Repris)

13:00 – 17:00   Kryckan på egna ben med Lasse ”Kryckan” Krüger

17:00 – 18:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson (Repris)

18:00 – 21:00   Musikutforskaren med Connie Dahl Möller

21:00 – 22:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad

 

Tisdagen den 25 juni 2024

11:00 – 15:00   Skivat och klart med Kjell Karlsson

15:00 – 19:00   CD med egna öron med Pyret Ericson

19:00 – 22:00   The 70s med Magnus Haage (Repris)

 

Onsdagen den 26 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson

11:15 – 15:00   Fyndlådan med Leif Bjärnling

15:00 – 19:00   Vinylblandat med Janne Widén

22:00 – 23:00   Country Corner med Peter Ahlm

 

Torsdagen den 27 juni 2024

10:00 – 11:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

11:00 – 15:00   Barockt med Jüri Jürgenthal

19:00 – 21:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf

 

Fredagen den 28 juni 2024

00:00 – 02:00   Kentas Kårner med Kenta Hedlööf (Repris)

07:00 – 08:00   Country Corner med Peter Ahlm (Repris)

 

Lördagen den 29 juni 2024

09:00 – 11:00   Morgonluft från Mälarökyrkan

11:00 – 12:00   DJ 50 Spänn med Tommie Jönsson

12:00 – 13:00   Holgers Hörna med Rolf Byström

16:00 – 17:00   Danzbandzdax med Anni Stavling

 

Söndagen den 30 juni 2024

10:00 – 10:46   78 på 60 med Gunnar Nilsson (Repris)

12:00 – 12:46   Plats på Scen! med Bo Magnusson (Repris)

14:00 – 15:00   Dags för Dragspelsmusik (Musik Nonstop)

17:00 – 18:00   Lennarts Låda med Lennart Lundblad (Repris)